VLTAVA NA RAFTECH

Členům klubu dárců v ČB
Pozvání na vodu 2.8. sobota na sjezd Vltavy v úseku Č.Krumlov, Rechle , kemp Spolí – Zlatá Koruna jez.

Vážení členové klubu dárců krve. Pořádáme tradiční vodní cestu po Vltavě. Je jen na vás v jakém rozsahu si vyberete a poté rezervujete potřebné služby.

Jmenovitý zájem o sjezd potřebujeme dát dohromady do 7.7. (záloha 100,- Kč)
Zvolte druh lodního prostředku raft nebo loď (v párech). Jeden den stojí: raft 600,- (doporučujeme 5-6 osob na palubu) + přeprava (233,-), Bez stravy.
Cena za sjezd vychází do 150,- Kč za osobu.

Neorganizujeme dopravu osob na místa nástupu (ČK, Rechle, Spolí ) ani z výstupu (Zlatá Koruna, Rájov) . Ověřte si možnosti hromadné dopravy, viz. návrhy v podrobnostech pozvánky, nebo se domluvte na přepravě osobními auty mezi sebou. Z autobusové zastávky Rechle je nutno jít pěšky cca 1 km k místu nalodění.


Čas k vyplutí je v 11 hodin.
Doporučený dojezd na Zlatou Korunu v 17 hodin.

Zlaté kříže opět v ČB 16.6.

Dárcům krve

Chcete aby naše hrdiny poznali i ostatní ? Prosím doplňme jejich jména a klidně i příběhy.

Posted by Kluby dárců krve v ČR při ČČK on 19. červen 2015uvidíte zde ve zpravodajství Jihočeské televize ...
U příležitosti Světového dne dárců krveuskuteční oblastní spolek Českého červeného kříže oceňování bezpříspěvkových dárců krve.

Pozvánku na slavnostní shromáždění obdrželo na úterý 16. června 2015 od 17 °° hod. v restauraci Metropol České Budějovice 18 nových nositelů zlatých křížů 2. třídy za 120 odběrů, 21 dárců nositelů zlatých křížů 3. třídy za 80 odběrů a 11 dárců s medailí MUDr. Jana Janského za 40 odběrů krve bez nároku na odměnu.


Klub dárců krve se připojuje s blahopřáním oceněným dárcům a přejeme hlavně pevné zdraví.
Připomínáme, že v tomto roce České Budějovice mají velké oslavy u příležitosti 750 let od založení města. Město žádný rok nezapomíná na finanční podporu i osobní účast představitelů na těchto setkání.podrobnosti zde ...


FOTO DOMŮ
pokud máte zájem o fotografie v plné kvalitě nebo i jiné kde se nacházíte napište si o ně na kdkcb@volny.cz

Dětský den na Vltavě 20.6.

Pro veřejnostPořádá parta z hospůdky od Filipa.
České Budějovice, sídliště Vltava
organizují
Jirka Mareček a Marta Offeritzová Křížová

Děkujeme všem přispěvatelům a dárcům cen i práce za všechny děti.

Jarní vycházka

Dárcům krveJarní vycházka nejen pro klubaře v ČB.
I když hrozí sněhové kalamity a počasí bude zkoušet co sneseme. Snad právě proto plánuji procházku městem a návštěvu dvou výstav kde v případě nepříznivého počasí snáze vydržíme než na volném prostoru.

5.4.2015 neděle - sraz v 10 hodin u Jihočeského muzea v ČB a prohlídka velikonoční výstavy "Byla zima mezi náma a teď už je za horama" (25,-).
V 11 hodin přesun do Metropolu na výstavu "Prodejní výstava orchidejí" (60,-)
Od 12 hodin na Piaristickém náměstí začíná "Svatební průvod" – veselý průvod ulicemi historického centra města – zahájení oslav Velikonoc - Piaristické nám. – ulice historickým centrem města – nám. Přemysla Otakara II.

Až dostatečně vymrzneme navrhuji zajít na oběd a dobrý kroužek do restaurace Zlatá Hvězda. Po obědě rozchod do svých domovů a příprava na pomlázku.

Na předvelikonoční procházku Vás zve Jirka Mareček.

K životu patří i zábava

Dárcům krve
V roce 2014 se konal poslední „Ples dárců krve“ pod patronací OS ČČK a dalších složek a také sponzorů. Vznikl nový zájem podpořit takou formu prezentace dárcovství krve, která by zachovala zábavný charakter společenské akce, ale také zůstala jistou formou prezentace a ocenění osobních zásluh dárců i jejich rodinných příslušníků.

Klub dárců krve v ČB navrhuje uspořádání pravidelného cyklu zábavných setkání u živé muziky (3-4x ročně). Za minimální, ekonomické vstupné (asi 50 Kč), bychom pozvali kapelu a uspořádali zábavu se soutěžemi a slosovatelnými vstupenkami, s možnosti představit vždy jednoho mimořádně zajímavého mnoholetého dárce v krátkém rozhovoru. Nekuřácké prostředí.

Protože si chceme ověřit zda náš návrh podpoří naši členové , zájemci, dárci a také ostatní místní skupinyˇ, nebo další spolky předkládáme vám několik anketních otázek jejichž zodpovězení nám pomůže v rozhodnutí.

Na začátek se ptáme jaké důvody by pro vás byly povzbuzující pro účast na takovém setkávání. V další části hledáme vhodný název a nakonec zda máte zájem o další informace emailem.Benfiční koncert

Pro veřejnostZajímavou nabídku (pro naše klubaře se slevou) na benefiční koncert Štěpána Raka – Světový kytarový virtuos, skladatel, profesor pražské Akademie múzických umění.– Výtěžek koncertu bude věnován na podporu dětí z oblasti postižené havárií jaderné elektrárny Černobyl a na nezbytnou operaci tělesného postižení rukou pětileté běloruské holčičky Averčuk Marija.

Koncert se koná v sobotu 28. února 2015 od 18.30 hod. v Koncertní síni Otakara Jeremiáše České Budějovice.

Vstupenky můžete zakoupit v předprodeji – Koncertní síň O. Jeremiáše, Kněžská 411/6, Č. Budějovice za Kč 160,- nebo za Kč 200,- na místě. Členové klubu si objednají se slevou 50% na
jirkamarecek@volny.czPozvánka na výroční členskou schůzy klubu.

Členům klubu dárců v ČB

Příspěvek je určen členům Klubu dárců krve při oblastním spolku Českého červeného kříže. Očekáváme Vás v hojném počtu, kdykoliv i v průběhu jednání podle vašich osobních a pracovních možností.
Vygenerované za: 0.03 sekund