Výlet do Národního technického muzea v Praze

Členům klubu dárců v ČB

Vážené klubačky (a klubáci),
po loňském veleúspěšném výletě do plzeňské Techmánie bychom rádi navázali na tuto tradici a letošní výlet za poznáním směřovali do stověžaté Prahy a to do Národního technického muzea.

Společná návštěva muzea je naplánována na sobotu 9. dubna 2015. Sraz všech účastníků bude v hale vlakového nádraží v Českých Budějovicích tak, abychom stihli odjezd vlaku v 8:03 hodin (tzn. nejpozději v 7:50 hodin).

Skupinová sleva na vstupné v muzeu není možná (počítejte se základní cenou 190,- Kč a sníženou 90,- Kč - pro děti od 6 let a seniory nad 65 let). Na vlak je možno zajistit skupinovou jízdenku předem - ta nám i umožní zarezervovat místa k sezení pohromadě. Proto poprosím o závaznou rezervaci a uhrazení zálohy ve výši 250,- Kč za osobu nejpozději na dubnové schůzi KDK v úterý 5. dubna 2016. Jízdenka musí být uhrazena nejpozději 2 dny před odjezdem.

Po příjezdu do Prahy v 10:26 hodin se společně vypravíme tramvají č. 26 na Letenské náměstí (bude potřeba zakoupit si 2 jízdenky za 24,- Kč) a odtud pěšky do muzea. Na prohlídku budete mít cca 5 hodin času. Vlak zpět do Českých Budějovic odjíždí v 17:34 hodin (a musíme opět cestovat všichni společně).

Pro bližší informace se můžete podívat na stránky muzea
V případě zájmu by bylo možné i zarezervovat prohlídku rudného dolu s průvodcem :-)
Na všechny výletníky se těší za realizační tým
Majka Jandová

Národní technické muzeum zde...


Zábava nejen pro dárce krve

Dárcům krve

Děkujeme všem účastníkům a bylo nás celkem 97, za účast i podporu činnosti v oblasti dárcovství krve.

Také hudba dokázala že má na velkou zábavu nejen hudebně ale včetně dnes požadovaných světelných a ohňových efektů.

Našim dobrovolníkům děkujeme za přípravu, propagaci a organizaci, a také občerstvení na stoly formou slaného pečiva z pekárny Martínek - Římov.

Předtančení jsme nahradili amatérským audiovizuálním projektem na téma písně NEJHEZČÍ PŘEDSTAVENÍ Hudba i text: Josef Jakl .

Pozvánka na výroční jednání členů klubu

Členům klubu dárců v ČB
V příloze tohoto příspěvku je umístěna pozvánka pro všechny naše členy klubu dárců krve.
Účast na jednání je dobrovolná ale rádi bychom vás viděli co nejvíce.
Zejména proto že po skončení jednání bude připravena

"Zábava nejen pro dárce krve".

Připomínám že je nutno uradit členské příspěvky. Žádné dobrovolnictví nelze konat bez určité spoluúčasti a rok 2016 bude jistě zajímavý.


Významný poetický večer

Pro veřejnost
24.11.2015 v 17:30

Kavárna Gregorka
Lidická Tř. 34, 37001 České Budějovice

Hostem pořadu pana Jakla bude tentokráte spisovatel, básník Josef Vrba. Autorské čtení z díla Alena Maliny. Josef Vrba je také členem Klubu dárců krve.
Milé posezení hudbou a mluveným slovem , u vína nebo piva v zajímavém prostředí. Vstupné dobrovolné

Předvánoční Vídeň - výlet

Dárcům krve
Vídeň v adventním nasvícení.
28.11. sobota. 6 – 22 h
Autobusem, cena za dopravu 400,- Kč + případně metro 2x 2,2 €= 123,- celkem 523,- Kč
Doporučuji:
Pro zájemce oběd 12h ve vídeňské restaurace http://www.schnitzelwirt.co.at/ řízek (2x velký) salát + pivo = 15€ (jeden si bereme do busu na večeři na cestu domu)
Pak procházka s doprovodem Hofburg, Albertina, Sacher hotel (dort a káva = 7 €) , Sv. Štěpán , … konec na trhu u radnice. Odjezd v 18 h.
Ještě máme volná místa kdo má zájem prosím napište mi.
ZÁJEZD JE PLNĚ OBBSAZEN

Koncert pro dárce krve

Koncert pro jihočeské dárce krve, který se uskuteční v neděli 18. října 2015 v Koncertní síni O. Jeremiáše v Č. Budějovicích.
Vstupenky po telefonické objednávce na v kanceláři oblastního spolku Červeného kříže v ČB Tel: 387 318 520, 387 318 521

ukázky zde ...

Studentské krvebraní 2015 – závěr

Dárcům krve


16. března 2015 odstartoval OS ČČCK ČB spolu s partnery – Nemocnicí ČB, a.s. a organizačním týmem budějovického Majálesu – již 3. ročník úspěšného náboru mladých dárců krve s názvem „Studentské krvebraní“, který skončil po volbě krále Majálesu v pátek 29. května. Letos díky této akci přibylo do registru dárců krve Transfúzního oddělení Nemocnice ČB, a.s. 210 prvodárců krve z řad studentů, za celé 3 roky trvání Krvebraní pak je jich celkem 754 , což je všemi zainteresovanými dobře přijato.


Zde naleznete další obrázky a vylosované výherce pro rok 2015 ...

Dárci krve na TV ŠlágrVlastní cesty ke zdraví.
Povídání o zdravém životním stylu.

Dnes 16.7.2015 od 17:30 můžete sledovat pořad paní Peterkové do kterého pozvala hosty Jirku Marečka a Vladimíra Diviše, aby pohovořili o dárcovství krve a představili i Klub dárců v ČB.

Děkujeme TV Šlágr za možnost připomenout příznivcům lidové hudby a divákům že i mezi nimi jsou dárci krve. Poděkování a morálních ocenění není v tomto případě nikdy dost.Pro kontakt na transfuzní stanici je možné použít tento odkaz ... zde.


Nabídka pro členy klubu KDK ČB

Členům klubu dárců v ČBNabídka pro členy klubu KDK ČB na druhé pololetí roku 2015 – sleva 50 %
zájemci pište mi počty objednávek na adresu jirkamarecek@volny.cz do 17.7.2015
50 LET RANGERS - PLAVCI
Koncert k výročí legendární folk – country skupiny. Decentní multimediální vzpomínkový pořad, ve kterém zazní nejen největší hity této formace, ale prostřednictvím video projekce a dobových fotografii je možné sledovat, jak šel čas včetně zavzpomínání na Tondu Hájka a Milana Dufka. Pro pamětníky zazní i nezapomenutelný „Balíček karet“ v podání Mirka Černého, známého konferenciéra a odborníka country. Současná sestava v čele s Mirkem Řihoškem představí slavné, téměř zlidovělé melodie, v téměř původních aranžích i zvuku.
neděle 4. října 2015
DK Metropol České Budějovice - divadelní sál, 19.30 hodin
Cena vstupenek : 275,-Kč


INFLAGRANTI A JOSEF VOJTEK
Moderní dívčí elektrické smyčcové trio INFLAGRANTI s frontmanem teplické kapely KABÁT, JOSEFEM VOJTKEM v unikátní hudební i světelné show s doprovodnou skupinou poprvé v jihočeské metropoli.
Dívčí elektrické smyčcové trio INFLAGRANTI vzniklo roku 2004. Dívky začaly experimentovat s jazzem i swingem, později našly svůj vlastní „inflagranti music styl“ a nyní dohromady tvoří velmi atraktivní uskupení. Hraje slavné melodie z klasiky, rocku i popu v instrumentálních úpravách pro smyčcové nástroje. V jejich repertoáru jsou moderní aranže slavných klasických skladeb J.S.Bacha nebo A.Vivaldiho i hity od kapel Metallica, Europe nebo Queen.
Použití klasických smyčcových nástrojů v elektrické podobě a kombinace klasické a moderní hudby tak tvoří originální crossoverové hudební počiny a unikátní show. Jejich koncerty znají i v zahraničí. Vystupovaly např. v Japonsku, Mexiku, Německu, Norsku, Holandsku, Polsku, Řecku či Itálii.
V programu tria Inflagranti spoluúčinkuje jako host frontman rockové skupiny Kabát, Josef Vojtek, jenž se představí především díky svým muzikálovým melodiím.
středa 21. října 2015
DK Metropol České Budějovice - divadelní sál, 19.30 hodin
Cena vstupenek : 430,-Kč


JAKUB SMOLÍK
Tradiční zábavně koncertní vystoupení oblíbeného umělce se svou skupinou, tentokráte doplněné smyčcovým kvartetem. Koncert nabízí vedle hitů tohoto interpreta, jako jsou Jen blázen žárlí, Prý chlapi nebrečí či Nejsi má i některé starší jeho písničky, které pravidelný návštěvník třeba v posledních letech trochu postrádal.
středa 11. listopadu 2015
DK Metropol České Budějovice - divadelní sál, 19.30 hodin
Cena vstupenek : 340,-KčVÁCLAV NECKÁŘ
Vánoční koncert legendy naší pop scény v novém, netradičně akusticky laděném programu, za účasti dětského sboru Pueri Gaudentes, jenž se také představil ve spojitosti s natočením posledního Neckářova alba „Mezi svými“. Právě písně ze stejnojmenného alba jsou součástí tohoto komorního koncertu, který spolu s bratrem Janem připravili a dalších (někdy nově objevených) písní a balad ze zpěvákova bohatého repertoáru. Například: Suzanne, Lady Jane, Nautilus, Dítě snů, Podej mi ruku a projdem Václavák. Komorní koncert s nově vytvořenou doprovodnou skupinou bude tak jedinečnou příležitostí potkat se s písničkami Václava Neckáře v důvěrné, osobité atmosféře, tváří v tvář a „mezi svými“.
středa 2. prosince 2015
DK Metropol České Budějovice - divadelní sál, 19.30 hodin
Cena vstupenek : 450,-Kč
Vygenerované za: 0.03 sekund