Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Valentýnský odběru v Prostějove

Valentýnský odběru v Prostějove
Svatý Valentýn bývá svátkem láskyplných gest. Tím největším dárkem, který však můžete druhým dát, je dar krve - dar života. ..

Link

Nemocnice Prostějov odmění dvojice dárců při Valentýnském odběruLetošní svátek oslaví i dárci krve z Prostějovska, a to již ve čtvrtek 13. února Valentýnským odběrem na hematologicko - transfuzním oddělení Nemocnice Prostějov. Ať přijde nový nebo stávající dárce, sám nebo ve dvojici, vždy obdrží dárek. U stálých dárců je potřeba se k odběru předem objednat. Prvodárci i pravidelní dárci, kteří přijdou darovat krev nebo plazmu ve čtvrtek 13. února, dostanou drobný sladký dárek a dvojice dokonce láhev vína.

„Dárci k nám přichází s různou motivací. Někdy je přivede zvědavost vyzkoušet si dárcovství, jindy dorazí jako podpora blízkého nebo kamaráda. Ať už jsou důvody jakékoliv, vždy jim bude odměnou záslužný pocit z dobrého skutku a pomoci druhým, který je o to silnější, když se sdílí s partnery, blízkými, kamarády či kolegy,“ říká Jana Kubíková, úseková sestra hematologicko - transfuzního oddělení s tím, že kapacita odběru je 50 osob a zájemci o Valentýnské darování krve se mohou objednávat osobně na oddělení nebo telefonicky na čísle 582 315 210. Prvodárcům stačí dorazit mezi 6. a 8. hodinou.

Valentýnský odběr má již svou tradici a cílí především na dvojice s myšlenkou, že společné darování dva lidi sblíží. Dárcem krve se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 65 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Bezplatné dárcovství krve zahrnuje lékařské vyšetření, možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy, získat vitamíny od zdravotní pojišťovny, občerstvení a uplatnit si nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 3000 korun za každý absolvovaný odběr.

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Hodnocení je k dispozici pouze členům.

Prosím Přihlásit se nebo Registrovat volit.
Skvělý! (0)0 %
Velmi dobrý (0)0 %
Dobrý (0)0 %
Průměrný (0)0 %
Špatný (0)0 %